Sağlık Hastane Bina Projesi

  • Kullanım Amacı : Sud Francilien Devlet Hastanesi Covid19 Özel Poliklinik
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : Tek Katlı Bina
  • Toplam Metraj : 84 m²
  • Proje Yılı : 2020
  • Kullanılacak Bölge : Paris, Fransa
  • Tamamlanma Zamanı : 1 gün
Şu anda 85 misafir bu projeyi inceliyor

1 Günde Hizmete Alınan Pandemi Polikliniği

Yeni nesil konteyner modelimizin kazandırdığı hazır konsept yapı avantajıyla Fransa’da 1 günde pandemi polikliniği kurduk. Başkent Paris’te bulunan Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine kurulum yaptığımız poliklinik binası aynı gün hizmete alınarak hastalara hizmet vermeye başlanıldı.

İnsan sağlığının korunmasına yönelik acil yapı ihtiyaçlarında hızlı kurulum binalarda öne çıkan temel özellik. Bu nedenle pandemi dönemlerinde algınla hızlı mücadele önlemlerinin alınabilmesi için acil hizmete alınması gereken salgına özel poliklinik binaları konteyner yapı modeliyle kısa sürede kolaylıkla hazırlanabiliyor. Aynı şekilde konteyner yapılar deprem, sel gibi tabi afetler sonrasıyla savaş gibi durumların yol açtığı tabi mülteci akımlarında sahra hastanelerinin hızlı kurulumunda da oldukça avantajlı.

Covid19’a Hızlı Tedbir Test Poliklinikleri

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmasından sonra 2020 senesinin ilk ayları itibariyle tüm dünyayı etkisi altına alan bir salgın yaşadık. Coranavirüs salgını kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. İlk kez karşılaşılan bu öldürücü virüse karşı ne bir ilaç ne de bir aşı bulunuyordu. Dünya genelinde acil tedbirlerin alınması insan sağlığının korunması adına son derece önemliydi. Ölümcül etkisiyle insan sağlığını tehdit eden Covid19’a karşı Dünya Sağlık Örgütü’nün de çağrılarıyla tüm ülkelerde pandemi tedbirleri alınmaya başlandı. Salgına karşı ilk alınan önleyici tedbiri virüs testi oluşturdu. Çok sayıda hastane virüse yakalanma riskine karşı belirti gösteren vatandaşlara Covid19 test poliklinikleri açmaya başladı. Bu yöntemle virüs belirtilerini gösterenlerden pozitif durumda olanlar belirlenecek ve virüsü atlatana kadar karantina uygulanacaktı. Bu testleri daha yaygın şekilde gerçekleştirebilmek için hastanelerde test poliklinikleri hızla açılma ihtiyacı duyuldu.

Sud Francilien Devlet Hastanesi’nden Gelen Talep 1 Günde Karşılandı

Covid19 test polikliniği hazırlıklarına başlayan sağlık hizmet kurumlarından biri de Sud Francilien Devlet Hastanesi’ydi. Hastane yönetimi acil ihtiyaç duyulan test polikliniğine en hızlı çözüm bulabilmek için Karmod Fransa Ofisimizle iletişime geçti. Talep sonrası stokta yer alan demonte konteyner yapılarından test polikliniği hizmeti verecek şekilde hızlı projelendirme gerçekleştirildi. Proje onayı sonrası ertesi sabah hastane bahçesine sevk edilen yeni nesil konteyner yapılar plan dahilinde hızlı kurulum yapılarak Sud Francilien Hastanesi yönetimine sunuldu. Yönetim aynı gün öğleden sonra Covid19 test polikliniğini hizmete alarak hastalara test uygulaması gerçekleştirmeye başladı. Hızlı kurulumuyla Fransa’da da gündem olan Sud Francilien Devlet Hastanesi bahçesine kurulan Covid19 poliklinik binası 84 m2 büyüklüğe sahip. Test polikliniğinde aynı anda 5 kişiye test uygulanabiliyor. Yeni nesil konteyner sistemiyle kurulan poliklinik temizlik kolaylığına da sahip.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz