Demonte Konteyner Nedir?

Yeni teknolojiyle cıvata somunlu sistemle üretilerek sevk edilen, yerinde montajlanarak oturuma sunulan konteyner modeline demonte konteyner denir. Demonte konteyner flatpack konteyner adıyla da isimlendirilmektedir.

Demonte Konteyner Ne Amaçla Üretilir?

Demonte konteyner modelinin geliştirilmesindeki temel amaç nakliye avantajının sağlanmasıdır. Konteyner yapılar içi baş havaleli üretime sahip olduğundan nakliye aracında çok yer kaplar. Nakliye navlununun yüksek olması yapı maliyetini beklenmedik şekilde yükseltir. Nakliyede daha fazla konteyner taşıyarak navlun maliyetini düşürmek için demonte konteyner modeli geliştirilmiştir.

Demonte konteyner modeli kullanılarak 20 Hc deniz konteynerinde 5 adet konteyner kolayca taşınabilir. Demonte konteyner fiyatları nakliye navlunundan büyük kazanç sağlar. Özellikle deniz aşırı ülkelere taşınacak konteyner binalarda bu model tercih edilir.

Standart Demonte Konteyner Ölçüleri

Dünya genelinde satışa sunulan standart üretimli konteyner ölçüleri 230x600 cm’dir.

Demonte Konteyner Modelleri

Hazır yapı sektöründe standart olarak üretilen demonte konteyner modeli 230x600 cm ölçülerinde üretilmektedir. Bu modele firmamız Ar-Ge’sinde geliştirilen 300x700 ölçüde demonte konteyner geliştirilerek önemli alternatif geliştirilmiştir.

230x600 Demonte Konteyner Modeli

Tüm dünyada standart olarak üretilen demonte sistem konteyner modeli 230x600 cm ölçüsündedir. 20 Hc deniz taşıma konteynerine tek odalı ünitelerde 5 adet yükleme yapılabilmektedir. Her bir ünite yaklaşık 14 m2 yaşam alanı büyüklüğüne sahiptir. 40 Hc deniz konteynerine ise 10 adet yüklenebilmektedir. Demonte paket yüksekliği 53 cm’dir. Üst üste istiflenerek deniz konteyneri içerisine yerleştirilir. Deniz, demir veya hava yolu taşımacılık standartlarında istenilen ülke veya bölgeye kolayca sevk edilebilir.

300x700 Demonte Konteyner Modeli

Ar-Ge çalışmalarımızla firmamız tarafından geliştirilerek üretilmiş 300x700 demonte konteyner modeli önemli avantajlarıyla öne çıkar. 300x700x53 cm normal demonte sistemle taşınabilir. Modelin öne çıkan özelliği tamamıyla full demonte konteyner sistemine sahip olmasıdır. Konteyner alt ve üst şaseleri kaynaksız cıvata somunlu sistemin verdiği avantajla tamamen sökülebilir.

Tamamen parçalanabilir özellik 300x700 demonte konteyner modelini dökme yük tabir edilen sandıklama sistemiyle çok kolay nakledilebilir nitelik kazandırır. Bu üretim modeliyle standart demonte modelde imkansız görünen taşıma sorunu en iyi şekilde çözümlenmiştir.

7 m2 Daha Geniş İç Mekan Tam Demonte Konteyner Modelinde

3x7 tam demonte konteyner modeli ile standart üretimli 14 m2 ünitelere göre 7 m2 daha büyük iç mekan sunulur. Tam fabrika üretimli yapılardaki 21 m2 büyüklük ihracatta da korunmuş olur. Cıvata somunlu ve birleşimli sistemin verdiği avantajla saha kurulumu da son derece kolaydır. İki kişi ve vinç yardımıyla 1-2 saat içerisinde kolayca kurulum yapılabilmektedir.

Demonte Konteyner Fiyatları

Nakliye navlununda büyük tasarruf sağlayan demonte konteyner fiyatları sevkiyat avantajıyla öne çıkıyor. Tam üretimli konteyner normalde bir tırla 2 adet taşınabilirken demonte konteyner sistemiyle 10 – 12 adete kadar sevk gerçekleştirilebiliyor.

Demonte Konteyner Kurulumu

Geleneksel kaynak uygulamalarının geride bırakıldığı firmamız üretimi demonte konteyner kurulumu son derece kolaydır. Tek odalı yaşam alanları 2 kişi ve vinç yardımıyla 1-2 saat gibi kısa zamanda kurulum yapılabilmektedir.

Demonte Konteyner Kurulumu Aşamaları;

  • Alt şasenin düzgün zemine yerleştirilmesi
  • Köşe çelik direklerinin alt şaseye montajlanması
  • Sandviç panel kaplı üst şasenin bu direklerin cıvata somunlanması
  • Yan ve arka sandviç panel duvarların montajı
  • Ön cephe montajı, pencere ve ana giriş kapısının duvar panelleriyle entegre montajı
  • Elektrik tesisatının projeye uygun çekilmesi
  • Aydınlatma armatürlerinin montajı
  • Köşe kapamalarının yapılması
  • Genel kontrolle konteynerin oturuma hazır halde teslim edilmesi.

İkincl El Demonte Konteyner Alınır mı?

Çok ekonomik yeni ürün fiyatlarıyla demonte konteynerde ikinci el ürün aramanıza ihtiyaç duymayacağınızı en baştan vurgulayalım. Bununla birlikte yeni nesil teknoloji kullanımıyla üretilen ikinci el demonte konteyneri gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Geleneksel kaynak uygulamalarının geride bırakıldığı yeni nesil konteyner uzun yıllar güvenli kullanılmaktadır. Projeden projeye taşınarak tekrar kullanıma sunulmaktadır.

Her şeye rağmen demonte ikinci el konteyner fiyatlarını görmek isteyebilirsiniz. Demonte konteyner İzmir ve Bursa şehirlerinde ikinci el bulunması daha kolay olmaktadır. İkinci el tercihlerinde her yapıda olduğu gibi demonte konteyner sahibinden satılanları değerlendirebilirsiniz.

Demonte Konteyner Ev

Nakliye tasarruf avantajı demonte konteyner ev modeli için de geçerlidir. 2+1 ve üzeri plandaki konteyner evler demonte sistemiyle üretilerek taşınır. Bu yöntemle tek tırla taşıma yapılabilir. Konteyner ev fiyatları diğer konut modellerine göre çok uygun fiyatlarıyla öne çıkar.