Özel Konteyner Nedir?

Konut ve çalışma ofisleri gibi yaşam alanlarındaki farklı beklentilere göre tasarlanmış konteyner modeline özel konteyner denir.

Özel Konteynerin Standart Konteynerden Farkı Nedir?

Özel konteyner üç yönden standart konteyner modellerinden ayrılır.

  • Standart konteyner ölçüsünden farklı ebatta tasarım
  • İç bölmelerin özel isteklere göre planlanması
  • Yalıtım ve dış cephe kaplama uygulamaları

Özel Tasarım Konteyner Nerelerde Kullanılır.

Uzun ömürlü kullanımda modern mimari konseptlerin yansıtılabildiği pratik konteyner yapılar birçok alanda tercih ediliyor. Özel tasarım konteyner uygulamaları çoğunlukla konut ve ticari çalışma ofis yapılarında tercih edilir. Bununla birlikte fuar stantlarında özel konteyner kullanılarak iyi bir tanıtım mekanı hazırlanabilir. Lüks konseptteki toplu konut ve ticari alanların tanıtım ofis binalarında da inşa hızı ve estetiğiyle özellikle tercih edilmektedir.

Özel Tasarım Konteyner Modelleri

Modüler özellikteki konteyner yapılarla hayatı kolaylaştıran bina çözümleri geliştirilmektedir. Yapı sisteminin genel standartları dahilinde özel tasarım konteyner modelleri ortaya konulabilmektedir.

Özel tasarım konteyner standart ünitelerin farklı kombinasyonuyla hazırlanmaktadır. Bu tasarım modellemesiyle çok farklı tasarımlar yapılarak kişisel beğenilere sunulmaktadır. Normal yapı standardında 21 m2 ortalamadaki üniteler kullanılarak 100’lerce m2 yapılar projelendirilmektedir. Lüks yönetim binaları için ünitelerin yerleşimi 4 kata kadar birleşimli sistemle tasarlanarak inşa edilmektedir.

Özel Konteyner Fiyatları

Proje büyüklüğü ve müşteri beklentilerine özel opsiyonel uygulamalar özel konteyner fiyatları için temel kriteri oluşturur. Örneğin standart üretimde sandviç panel arasına EPS dolgu malzemesi kullanılmaktadır. Opsiyonel tercihlerde yalıtım malzemesi olarak taş yünü mineral yün dolgu uygulanabilmektedir. Enerji tasarrufuyla birlikte yanmazlık özelliğine büyük katkı sağlayan bu sistem özel yapım konteyner fiyatlarını etkilemektedir.

Yapıya çok daha estetik görünüm kazandırma adına dış cepheye ekstra kaplama uygulamaları yapılabilmektedir. Ofis konteyner sandviç panel üzerine uygulanan ahşap, cam, alüminyum kompozit cephe kaplamaları özel tasarım konteyner fiyatlarına yansımaktadır.

Özel Konteyner Projeleri

Kişisel kullanımlarda özel konteyner projeleri zevklere göre şekillenmektedir. Kişisel beklentiler özel üretim konteyner tasarımına mimarlarca en iyi şekilde yansıtılmaktadır.

Kurumsal işletmeler, büyük holding merkez yönetim binaları gibi ticari yapılarda özel konteyner projeleri gerçekleştirilmektedir. Ticari yapılarda özel amaçlı konteyner modelinin kullanılması yatırımcıya şık, fonksiyonel kullanımda binaları kısa zamanda inşa kolaylığı sağlamaktadır

Özel Tasarım Konteyner Ev

Konteyner yapılar kullanıma hazır konseptte hızlı kurulum avantajını konut alanında da en iyi şekilde yaşatıyor. Estetik beklentilerini de karşılayan özel tasarım konteyner ev son yıllarda müstakil konutta en fazla tercih edilen modeller arasında yerini aldı.

2+1 Konteyner Ev Özel Tasarımıyla Beklentilere Özel

Minimal yaşam arzusu yeni konut modeli özel tasarım konteyner evlerle hayat buluyor. Sektördeki liderliğimiz ve uzmanlığımızla müstakil konut tercihlerinin seyrini çok iyi analiz ediyoruz. Beklentileri karşılamak üzere tasarladığımız 2+1 özel tasarım konteyner ev uzmanlığın bir yansıması.

Şirin olduğu kadar son derece fonksiyonel kullanım ergonomisine sahip 42 m2 konteyner ev konutta konfor algısını tamamen değiştiriyor. İki odası ve mutfağın dahil edildiği geniş salonu, verandasıyla müstakil konutu tercih edenlere keyifli ortamlar hazırlıyor. Minimal yaşamın en konforlu hayali 42 m2 özel tasarım konteyner evle gerçeğe dönüşüyor.

1+1 Özel Tasarım Konteyner Ev

Klasik konteyner evler özel tasarım dokunuşuyla modern mimariyle buluşuyor. 1+1 plan konsepti yan cepheden açılan tam cam pencere kullanımı ve özel kaplama uygulamalarıyla lüks konuta dönüşüyor. Doğa içerisinde yaşam arzusunu sonuna kadar doyasıya yaşatan bu şirin evi siz de çok beğeneceksiniz.

Özel Ölçü Konteyner

Standart üretimin dışında ebatları kişisel tercihe göre tasarlanarak üretilen konteyner modeline özel ölçü konteyner denilmektedir.

Hazır fabrika üretimli özelliğiyle öne çıkan konteyner yapılar standart olarak 230x600 ve 300x700 cm ölçülerde üretilir. Özel ölçü konteyner ise standart ölçünün dışına çıkılarak projenin gerektirdiği şekilde üretilir. Ancak özel konteyner fiyatlarında avantaj yakalamak için standart ölçüdeki ünitelerin bir arada kullanımına öncelik verilmesi tasarruf sağlar. Bundan hareketle özel ölçü konteyner projeleri tasarlanırken standart ölçülerin iyi analiz edilmesi gerekir. Standart ölçüdeki ünitelerle her zaman özgün ve yenilikçi tasarıma sahip projeler gerçekleştirmek imkan dahilinde.

Özel Konteyner İmalatı

Tasarım özgünlüğü gerektiren özel projelerin imalat süreci de uzmanlık ister. Konteyner sektörünün lider markası olarak özel üretim konteyner yapılarımızla yenilikçi projelerinize en iyi destek vermeyi sürdürüyoruz. Özel imalatlarımız arasında estetik tasarımıyla öne çıkan metropol konteyner modellerini de incelemenizi öneririz.