Ofis Konteyner Nedir?

Şantiye yapı grubunda veya ticari işletmelerde satış ve yönetim binası olarak kullanılan konteyner yapılara ofis konteyner denir.

Ofis Konteyner Nerelerde Kullanılır?

Kullanıma hazır konseptiyle ofis konteyner yapıları şantiye ofislerinden zincir mağazacılığa birçok alanda kullanılıyor.

Ofis konteynerlerinin kullanıldığı yerler;

 • Şantiyelerde yönetim ve teknik ofis binası
 • Konut ve ticari projelerin satış ve lansman ofis binaları
 • Zincir mağazacılıkta satış ofisleri
 • Franchising işletmeciliği mağaza binaları
 • Aile sağlığı merkezi ve poliklinik binaları
 • Kargo acente ofisleri
 • Güvenlik ofis binaları
 • Okul ve hastane binaları
 • Birleşimli konteynerden katlı lüks ofis binaları vb.

Ofis Konteynerinin Avantajları Nelerdir?

Kullanıma hazır konseptiyle ofis konteyner yapıları ticari işletmelere büyük avantajlar kazandırıyor. İşletmelerin ofis ihtiyaçlarına hızlı çözüm getirirken yatırımlarına bütçe kolaylığı sağlıyor. Ofis konteyner tercih eden işletmelere zamandan ve bütçeden kazandırıyor. Yalıtım performansıyla enerji giderlerini azaltarak kullandıkça kazandırmaya devam ediyor.

Ofis Konteyner Modelleri ve Fiyatları

Yapı güvenliği ve kullanım ergonomisiyle öne çıkan ofis konteyner modellerinde çok sayıda alternatif planda üretim yapılıyor. 14 ve 21 m2’lik standart ofis modellerinde 20’ye yakın farklı plan tasarımı bulunuyor. Ünitelerin yan yana getirilmesiyle özel projelendirilen konteyner ofis modelleri ile istenilen büyüklükte 4 kata kadar ofisler tasarlanıp üretilebiliyor.

Güvenlik ve konfor beklentilerini en iyi şekilde karşılayan ofis konteyner fiyatlarının çok cazip olması nedeniyle ticari işletmeler için tercih sebebi.

Standart ofis konteyner modelleri ile 1+0, 1+1 ve 2+1 bölmelerde ticari alanlar oluşturulabiliyor. Standart ünitelerin birleşimiyle hazırlanan özel projeler kullanım yeri şartlarına göre yatay veya katlı mimaride şekilleniyor. Şantiye proje sahalarında yönetim ofisleri, teknik ofis, insan kaynakları ofisi, iş güvenliği ofisi gibi binalar genelde yatay birleşimle tasarlanıyor.

Yönetim merkezi gibi ticari işletmeler için genelde birleşimli katlı ofis konteyner modelleri tercih ediliyor. Bu modeldeki konteyner yönetim ofislerinin ana giriş salonu oldukça geniş tutulabiliyor. Üst katlara doğru çalışma ofisleri, toplantı odaları sıralanıyor. En üst katta yönetici ofisleri yer alıyor.

Ahşap Ofis Konteyner

Dış cephede ahşap veya ahşap görünümlü kaplamaların uygulandığı modeller ahşap ofis konteyneri olarak bilinmektedir. Cephe kaplama uygulaması olarak kullanılan ahşap ofis konteynerine ekstra mimari estetik kazandırmaktadır.

Camlı Ofis Konteyner

Ofis içini daha fazla gün ışığı ile buluşturarak çalışma ortamını ferahlatmak için camlı ofis konteyner modeli tasarlanmıştır. Camlı konteyner ofislerde ön cephe kapalı sandviç paneller yerine komple açılarak cam cephe şeklinde tasarlanmıştır. Ofisin yan dar cephelerinde de aynı tasarım devam ettirilebilmektedir.

Konteyner Ofis Fiyatları Neden Ekonomik?

Konteyner ofis fiyatlarını ekonomik hale getiren en önemli etken standartlaştırılmış fabrika üretimidir. Standart üretimli 21 m2 ofis konteyner fiyatları aynı büyüklükteki alternatif yapılara oranla en az yüzde 30 çok daha ekonomiktir.

Konteyner ofis fiyatlarını ekonomik kılan nedenler;

 • Konteyner ofis yapılarının üretiminin tamamen modern fabrika tesislerinde üretilmesi
 • Konteyner ofis tasarımlarının hazır olması ve bunun için ekstra proje bedeline ihtiyaç duyulmaması
 • Konteyner yapının taşıyıcı çelik metallerin özel makine hattında standartlaştırılmış üretimle şekillenmesi
 • Duvar ve çatı panellerinde standart ölçüde sandviç panel sistemimin kullanılması
 • Pencere ve kapıların standart ölçülerde seri üretimli olması
 • Elektrik ve su tesisat projelerinin konteyner ofis modeline göre hazır olması
 • Elektrik ve su tesisat işçiliklerinin armatürler dahil fabrika bant hattında hazır montajlanması

Sıfır üretimli yapılar avantajını 2. El fiyatlarında da gösterir. Hiç zarar görmeden istenilen yere vinç yardımıyla taşınabilen ikinci el ofis konteyner fiyatları her zaman avantajı yaşatır.

Ofis Konteyner Ölçüleri

Standart üretimli ofis konteyner ölçüleri iki ebatta toplanmıştır. Bu ölçüler 230x595 ve 300x700 cm ebatlar oluşturur. Ülke içerisinde kullanılacak ofis konteyner ölçüsü 3x7 metredir. Kullanıma hazır üretimli 3x7 ofis konteyneri tır veya kamyona yüklenerek her bölgeye kolaylıkla sevk edilebilir. Konulduğu yerde aynı anda kullanıma hazır hale getirilir.

230x595 ofis konteyner ölçüsü deniz taşımacılık standartları dikkate alınarak geliştirilmiştir. 230x595 konteyner 20 Hc deniz taşıma konteynerine 5 adet yükleme yapılabilmektedir. 230x595 ofis konteyneri demonte olarak sevk edilerek kullanılacağı bölgede cıvata somunlu sistemin verdiği avantajla saatler içerisinde kurulum yapılabilmektedir.

Örnek Ofis Projeleri

Ticari işletmelerin ofis ihtiyaçlarına hızlı çözüm getiren örnek ofis projeleri bilinçli yatırımcıların tercihi. Standart ölçüdeki konteyner ofislerle birlikte özel projelendirilmiş birleşimli sistem örnek ofis projelerimizi incelemenizi öneririz.

21 m2 1+0 Örnek Ofis Projesi

Standart üretimler arasında yer alan 21 m2 1+0 örnek konteyner ofis projesi küçük ölçekli inşaat şantiye ofislerince tercih ediliyor. Aynı zamanda AVM, toplu konut sitelerinde güvenlik ofisi olarak kullanılıyor.

63 m2 1+1 Örnek Ofis Projesi

63 m2 konteyner ofis projesi mini market ve kargo acente ofisi gibi alanlarda tercih edilebilir. Bu plandaki konteyner ofis ön kısımda müşteri karşılama alanı arka bölümde de yönetci odası yer almaktadır.

Konteyner Ofis İç Dizaynları

Detay çözümlerinin en iyi şekilde gerçekleştirdiği konteyner ofis iç dizaynları ergonomisiyle kullananlara konforu yaşatmak için tasarlandı. Konteyner ofis tasarımlarında alt ve üst çelik şaseyi bağlayan taşıyıcı çelik direkler köşelerde bırakılmış olup iç mekanı ferahlatmıştır. Oda bölmelerinde 5 cm özel yalıtımlı sandviç panel kullanımıyla her iki yönde geniş mekan kazandırılmıştır.

Tuvalet ve duşlu modellerde kabin en iyi ergonomide konteyner ofis iç dizaynında yerini almıştır. Mini mutfak yine kullanım ergonomisine göre iç yerleştirilmiştir. Piriz ve anahtarlarla birlikte aydınlatma armatürleri konforlu kullanıma katkı yapacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kiralık Ofis Konteyner

Bütçe imkanları göz önünde bulundurularak bazı tedarikler için ofis konteyner kiralama yöntemi tercih edilmek istenmektedir. Karmod olarak ofisler için yüksek kiralama maliyetlerini tercih etmek yerine yeni ofis konteynerlerini cazip fiyatlarla satın almanınız öneririz. Yeni ürün satın almanın kiralık ofis konteynerler fiyatlarına göre çok daha ekonomik olabileceğini belirtmek isteriz.

Ofis Tipi Konteyner modelleri

Standart ofis ve birleşimli yönetim ofisleri olarak ofis tipi konteyner modelleri ikiye ayrılır. Standart ofis tipi konteyner modellerinde 21 m2 1+0 ve 1+1 plandaki modeller en çok tercih edilen ofis çözümleri arasında yer alır.

Birleşimli ofis tipi konteyner modelleri özel projelendirilmekte olup ortalama 50 m2’den bini aşkın metrajları bulan ölçülerde tasarlanıp üretilebilmektedir. Birleşimli ofis tipi konteyner modelleri tek katlı yatay veya 4 kata kadar çok katlı projelendirilebilmektedir.

Ofis Konteyner En Çok Tercih Gördüğü İller

Genel olarak tüm Türkiye’de ofis konteyner modelleri hazır konsept üretimli sistemiyle yoğun talep görmektedir. Bununla birlikte ofis konteyneri Adana, Bursa, Antalya gibi illerde çok daha fazla satılmaktadır.