Sandviç Panel Konteyner Nedir?

Duvar ve çatı sisteminde sandviç panellerin kullanıldığı konteyner çeşidine sandviç panel konteyner denir.

Karmod Sandviç Panel Konteyner Üretimi Nasıl Yapılıyor?

Yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı modern tesislerde üretilen Karmod sandviç panel konteyner kalite ve ergonomi üstünlükleriyle öne çıkıyor. Sandviç panel konteyner üretimi ilk olarak alt ve üst şaselerin makine hattında şekillendirilmesiyle başlıyor. Çelik metallerden oluşan şaseler konteyner yapı güvenliği için özel kalınlıkta çeliklerden kullanılıyor. Paslanmaz çelik metaller makine hattında büküm, kesim ve cıvata delikleri açılarak boyaya hazır hale geliyor. Sandviç panel konteyner otomotiv sanayinde kullanılan boyama teknolojisiyle boyanarak montaja hazır hale geliyor.

Sandviç Panel Konteyner Yalıtımını Artıran Özel Fitiller

Alt ve üst şaseleri taşıyıcı direklerle cıvata – somun ve geçmeli sistemle bağlanan yapı sandviç panellerin dizimine hazır hale geliyor. Sandviç panellerle çelik metallerin birleşim yerine özel EPDM fitil yerleştiriliyor. Bu fitil metallerle panel birleşimini sağlıklı hale getirirken yalıtımı katkı sağlıyor. Sonrasında sandviç panellerin dizilimine geçiliyor. Burada konteyner sandviç panellerin üretiminde hangi malzemeler kullanılıyor bir bakalım.

Konteyner Sandviç Paneller Nasıl Yapılıyor?

Sandviç panel konteyner duvar ve çatı panellerinin üretiminde standart olarak çift yönde metal levhalar arasına EPS köpük kullanılıyor. Yüksek dansite yoğunluğundaki bu köpüklerin kullanıldığı sandviç paneller duvarda 5 cm çatıda ise 12,5 cm kalınlığında. Daha yüksek yalıtım beklentilerine özel metal levhalar arasına mineral yün (taş yünü) dolgu malzemesi de kullanılabiliyor.

Sandviç Panellerin Konteyner Şaselerine Dizilimi

Üst çatıda kullanılan 125 mm kalınlıktaki sandviç panel şase üzerine dizilerek kenet sistemiyle kilitleniyor. Özel kenet bağlantı sistemiyle sızdırma ve hava alma ortadan kalkıyor. Duvar panelleri ise konteyner yüksekliğine özel boyda önceden hazırlanıyor. 125 cm enindeki sandviç paneller birbirine geçmeli olarak alt ve üst şaseye bağlantılanarak montajlanıyor. Montaj esnasında ön cephede yer alan PVC çift camlı pencerelerle özel kapının da montajı yapılıyor. Arka kısımda varsa tuvaletli modellerdeki havalandırma penceresinin montajı bu aşamada yapılıyor.

Güçlendirilmiş Zemin Karmod Sandviç Panel Konteynerde

Karmod sandviç panel konteyner zemini alt şase aralarına yüksek galvaniz kaplı profillerin en sık dizilimiyle hazırlanır. Profillerin şase bağlantısında zemini riske atacak kaynak uygulaması yerine cıvata somunlu ve geçmeli bağlantı kullanılıyor. Zemin üzeri fiber cement levhalar veya opsiyonel olarak playwood malzeme yerleşimiyle kaplanıyor. Bunların üzerine özel kalınlıkta mineflo serilerek zemin kullanıma hazır hale getiriliyor.

Kaynaksız Yeni Nesil Teknoloji Karmod Sandviç Panel Konteynerde

Karmod sektördeki uzmanlığıyla geliştirdiği yeni nesil teknolojiyi sandviç panel konteyner yapımı ile buluşturdu. Ar-Ge ve Ür-Ge süreçlerinde geliştirilen yeni teknoloji konteyner yapıların üretimine üstünlük olarak yansıdı. Geleneksel konteyner üretimindeki kaynak kullanımı, yalıtımsız trapez sac panel ve lambri gibi uygulamalara son verildi. Yeni nesil Sandviç panel konteyner fiyatları inşaat firmaları ve bireysel konut kullanıcılarına sağladığı bütçe tasarrufuyla kullandıkça da kazandırmaya devam ediyor.

Özel tasarlanmış sandviç panel konteyner imalatı yeni nesil teknolojilerle donatılı modern hatlarda kaynaksız sistemle gerçekleştiriliyor. Yeni üretimde kaynak uygulamasının yerine cıvata somun kullanımı alıyor.

Sandviç Panel Konteyner Fiyatları

Konteyner fiyatlarını incelerken satın alma anında oluşan ucuz fiyat yerine yapının kullanımda göstereceği genel performans göz önünde bulundurulmalı. Kullanıcı deneyimleri de baz alındığında sandviç panel konteyner fiyatları kullanım süresince sağladığı tasarrufla kazandırıyor. Karmod konteyner yeni nesil üretim sisteminin kazandırdığı avantajla uzun yıllar güvenle kullanılıyor. Duvar ve çatısında tamamıyla sandviç panel kullanımıyla sağladığı yüksek yalıtımla bütçe enerji giderlerinden kazandırıyor. Yüksek yalıtımıyla Karmod yeni nesil yapıları geleneksel üretimlere göre yüzde 60’a varan oranlarda iklimlendirme enerjisinden tasarruf sağlıyor. Enerji tasarrufuyla Karmod sandviç panel konteyner fiyatları ilk yıl kullanımı sonrası amortisman giderlerini ciddi oranda azaltarak size kazandırıyor.

Cıvata somun sistemiyle şantiye projelerine defalarca kullanım avantajı sağlıyor. İhtiyaç sonrası 2. el sandviç panel konteyner fiyatları ile değerini kaybetmeden satılabiliyor. İkinci el sandviç panel konteyner tercihinde Karmod markalı üretimler özellikle tercih ediliyor. Kaynaklı modeller söküp takmalarda avantajını kaybederken defalarca farklı projelerde kullanım sandviç panel konteyner fiyatları için önemli bir avantaja dönüşüyor. Uzun ömür kullanımın sağladığı avantajla 2.el sandviç panel konteyner fiyatlarında değerinde satılabilmektedir.

Sandviç Panel Konteyner Nerelerde Kullanılıyor?

Güvenli, uzun ömürlü, ergonomik pratik yaşam alanlarının sunulduğu sandviç panel konteyner hazır yapı ihtiyacı olan her yerde kullanılıyor. Şantiyeler ve ticari alanlarda ofis konteyner en yaygın kullanım yerleri arasında. Konut alanında ekonomik fiyatları ve hazır yapı konseptiyle konteyner ev özellikle tercih ediliyor.

Sandviç Panel Konteyner Kullanım Yerleri;

KARMOD KONTEYNER TEKNİK ÖZELLİKLERİ
ÜRETİM EBATLARI 12 metreye kadar istenilen ebatlarda konteyner üretilebilmektedir (Tüm Ölçüler ± 50mm tolerans gösterebilir).
METAL MALZEMELER 1311 Erdemir Galvaniz
BETOPAN TSE 634-2
TEKNİK VERİLER
DEPREM ŞARTLARI 1.Derece
İKLİM ŞARTLARI 3.İklim bölgesi
KAR YÜKÜ 80 Kg/m²
RÜZGÂR HIZI 80 Km/Saat (Ürünün yere sabitlenmesi şartıyla)
POLİSTREN KÖPÜK (EPS) TS EN 13163
DIŞ DUVAR İLETİM KATSAYISI 0,46 W/m²K
ÇATI İLETİM KATSAYISI 0,26 W/m²K
TABAN ISI İLETİM KATSAYISI 1,24 W/m²K
ZEMİN YAYILI YÜK KAPASİTESİ 200 Kg/m²
TABAN
SİSTEM Uzay profilli, bulonlu birleşimli konstrüksiyon kullanılmaktadır. Konulacak zeminin terazide olması gerekmektedir.
TABAN KAPLAMASI 14 mm kalınlıklı betopan levhalar üzerine 2 mm kalınlıklı PVC mineflo kullanılmaktadır.
DUVAR
SİSTEM Özel şekillendirilmiş EPS dolgulu sandviç panel
DIŞ YÜZEY KAPLAMA Dış yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
İÇ YÜZEY KAPLAMA İç yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
DUVAR İZOLASYONU 50 mm kalınlıklı, 14 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı B2 ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.
ÇATI
ÇATI SİSTEMİ Özel şekillendirilmiş kenetli EPS dolgulu sandviç paneldir. Yağmur suları özel kenet sistemi sayesinde tahliye edilmektedir.
ÇATI İZOLASYONU 125 mm kalınlıklı, 14 kg/m³ polistren köpük (EPS) yangın sınıfı B2 ile; ısı izolasyonlu tam, sağlıklı ve güvenli malzemelerle yapılır.
DIŞ YÜZEY KAPLAMA Dış yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
İÇ YÜZEY KAPLAMA İç yüzey kaplamaları RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
KAPILAR
DIŞ KAPI Kapı kasası 1,2 mm ve kapı gövdesi 0,5 boyalı sacdan imal edilmiş, sızdırmazlık contalı sac kapıdır. Darbelere, çizilmelere dayanıklıdır. Kapı kanadının içi 20 kg/m³ Polistren Köpük (EPS) dolgulu olup ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.
İÇ KAPI Elektrostatik boyalı galvaniz metal kasa üzerine mdf-lam kapı takılmaktadır. (1980X755mm)
PENCERELER
PENCERE 890 x 1135 mm ölçülerinde PVC pencere takılmaktadır. 90 derece açılır tek kanatdır.
PERVAZ Pencerelerin iç kenarlarında PVC pervaz kullanılmaktadır.
CAM 4+12+4 mm kalınlıkta ISICAM kullanılmaktadır.
BOYALAR
DIŞ VE İÇ CEPHE RAL 9002 elektrostatik boyalı sac.
METAL AKSAM RAL 1019 elektrostatik boyalı sac.
ELEKTRİK TESİSATI
SİSTEM Sıva üstü
KABLO Prizler için 3x2,5, aydınlatma için 2x1,5 mm NYM TSE belgeli kablo kullanılmaktadır.
AYDINLATMA TSE belgeli simit armatür kullanılmaktadır.
PRİZ - ANAHTAR Her odada priz ve anahtar bulunmaktadır.
SIHHI TESİSAT
SİSTEM Sıva üstü
YERTAŞI ABS Yertaşı ürünler kullanılmaktadır.
KLOZET Seramik olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
DUŞ TEKNESİ Akrilik esaslı olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır. (WC-Duş konteynerlerinde duş teknesi kullanılmamaktadır.)
LAVABO ABS olup TSE belgeli ürünler kullanılmaktadır.
TEMİZ SU TESİSATI TSE belgeli PPRC özellikli malzemeler kullanılmaktadır.
PİS SU TESİSATI TSE belgeli PVC özellikli malzemeler kullanılmaktadır.
AKSESUAR Ayna,kağıtlık,sabunluk vb TSE belgeli malzemeler kullanılmaktadır.
WC-DUŞ
HAVALANDIRMA Duş girişlerinde duş perdesi kullanılacaktır. Duş ve WC havalandırması olarak 210mm x 250mm ebatında menfez kullanılmaktadır. Koridorlada ise 600mm x400mm ebatında karşılıklı yan durvarlarda (kısa kenar) iki adet vasistas pencere kullanılmaktadır
ZEMİN VE DUVAR KAPLAMASI Duş Zemini komple, duvarlar ise min.1300mm yükskliğine kadar minofle kaplanılmaktadır. (Ara bölme duvarları hariç) WC de ise zemin ve duvarlar min. 300mm minofle kaplanılmaktadır. (ara bolme duvarları hariç)
KAPI WC girişinde 900mm genişliğinde dışa açılır kapı kullanılmaktadır.
AYDINLATMA Aydınlatma için koridorda 2x18 etanjlı floresan lamba kullanılmaktadır.
SEVKİYAT
Özel tasarım braketler ve kolonlar ile kaldırma yapılmaktadır.
Karmod Teknik Özelliklerde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir
  • Şantiye yapı grubunda yatakhane, yemekhane ve ofis konteyneri olarak
  • Konut alanında konteyner ev
  • Ticari alanda satış ofisi ve yönetim ofisi konteyner yapıları
  • Güvenlik sektöründe konteyner güvenlik binaları
  • Park, bahçeler, piknik alanları ve üretim tesislerinde tuvalet ve duş konteyneri
  • Konteyner eğitim ve sağlık tesis binaları
  • Kimyasal ve tehlikeli atık konteyneri vb. alanlar.

Sandviç Panel Konteyner Modelleri

Sandviç panel konteyner modelleri ergonomisi ve konforuyla öne çıkıyor. Yap büyüklüğüne göre iç kullanımda en iyi ergonomiye sahip. Sektördeki tecrübenin verdiği uzmanlıkla tasarlanan sandviç panel konteyner modelleri sunduğu ergonomiyle kullananlara konforu yaşatır.

Sandviç Panel Konteyner Şantiyede Verimliliği Yükseltiyor

Karmod sandviç panel konteyner şantiye yapı grubunda yaşattığı konforla işçilerin en çok talep ettiği yapılar arasında yer alıyor. Yaz kış, soğuk sıcak, yağmur toz fark etmeksizin işçi şantiye projelerinde yatakhane ve yemekhane yapılarıyla Karmod zindelik veren mekanlar hazırlıyor. Karmod sandviç panel konteyner deneyimini yaşayan çalışanların verimliliği artıyor.

2,30×5,95 veya 3×7 Sandviç Panel konteyner Modelleri

Sandviç panel konteyner 2,30×5,95 veya 3×7 ölçüdeki modellerde 20’ye yakın farklı planda imal ediliyor. Bu ölçüler tekli üniteler halinde hazırlanarak istenildiğinde yan yana ve üst üste projelendirilerek daha büyük birleşimli konteyner yapılar hazırlanabiliyor. Tekli üniteden büyük ebatlı katlı yapılara her bir modelde aynı ergonomi aynı konfor Karmod sandviç panel konteynerde.

Sandviç Panel Konteyner Şartnamesi

Yapı kalitesinin yansıdığı sandviç panel konteyner şartnamelerini hazırlarken veya kontrol ederken aşağıdaki teknik detayları mutlaka incelemenizi öneririz.