Okul Eğitim Bina Projeleri

  • Kullanım Amacı : Anaokulu ve İlkokulu
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 1 Blok/132 Ünite - 10 Sınıf
  • Toplam Metraj : 1.900/4.950 m2 alan üzerine (187 Öğrenci Kapasitesi)
  • Proje Yılı : 2021
  • Kullanılacak Bölge : Paris, Fransa
  • Tamamlanma Zamanı : 47 gün
Şu anda 83 misafir bu projeyi inceliyor

Paris’te Muriel-Hurtis Okulu’nu 47 Günde Tamamladık

Adını atletimizmde Fransa’nın simge isimlerinden Muriel Hurtis – Houairi’den alan okul binası 47 günde eğitimin hizmetine sunuldu. Başkent Paris’te Bobigny Belediyesi tarafından yaptırılan Muriel-Hurtis okul binasının inşasında Karmod yeni nesil konteyner yapı modeli kullanıldı. İçerisinde 10 derslik ve diğer eğitim bölümlerinin yer aldığı bina anaokulu ve ilkokul olarak hizmet verecek. 4 bin 950 m2 arsa üzerine konumlandırılan okul Muriel-Hurtis okul binası bin 900 m2 kapalı alana sahip olup iki katlı olarak projelendirildi.

Ön üretimi yeni nesil konteyner teknolojisi kullanılarak modüler sistemde Karmod tesislerinde gerçekleştirilen okul karayolu konteyner taşımacılığı ile Paris’in Bobigny bölgesindeki okulun kurulacağı bahçeye sevk edildi. Bir blok halinde projelendirilen okul binasının inşası için 132 konteyner ünitesi kullanıldı. Tam demonte sistemle üretilen okul binasının kurulumu Karmod süpervizör ekiplerinin öncülüğünde gerçekleştirildi. Okul binası yeni nesil konteyner modelinin verdiği cıvata somun ve geçmeli sistem avantajıyla başka malzemelere ihtiyaç duyulmadan yerinde kurulum yapıldı. 47 günde tam donatılarıyla kullanıma hazır kurulumu yapılan bina Belediye yönetimine teslim edildi. Okul binası her eğitim döneminde 187 öğrenciye hizmet verecek. 2021 yılında yeni eğitim döneminde hizmete alınan Muriel-Hurtis ilk ve ortaokulu Başkent Parise 9 km mesafede bulunan Seine-Saint Denis bölgesinin merkezi Bobigny şehrinde yer alıyor. Okulun açılışının Kovid19 salgını sonrası ilk yüz yüze eğitimin başladığı güne denk gelmesi de ayrı bir anlama sahipti. Öğrenciler Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen yeni bir okulda ders başı yaparak yeni arkadaşlarıyla buluşmanın sevinç ve heyecanını yaşadı. Yeni okul öğretmenler için de bir sürpriz oldu.

Rengarenk Modern Konteyner Okul Bir Başka Güzel

Yeni nesil teknoloji ile üretilen konteyner okulun dış yüzeyi ekstra kaplama uygulamalarıyla daha da güzelleştirildi. Turkuaz yeşil ağırlıklı tonlarla farklı renk geçişlerinin yapıldığı dış cephe dışarıdan modern yüzünü ve canlılığını hemen hissettirdi. Yeni inşa edilen okullarına gelen öğrencilerden Luca “Bu güzel renklerle okulumuz çok güzel.” diyerek duygularını paylaştı.

Yeni Nesil Konteyner Fransa Eğitim Bakanlığı Standartlarında

Karmod uzun ömürlü yapı sınıfında tam güvenli yapı sistemiyle inşa edilen yeni nesil konteyner yapılar Fransa Eğitim Bakanlığı standartlarında inşa ediliyor. Yapı güvenliğinin yanı sıra hızlı üretim ve kullanıma hazır kısa sürede kurulum avantajıyla acil ihtiyaç duyulan okul binalarında özellikle tercih ediliyor. Muriel Hurtis konteyner binası Karmod’un Fransa genelinde tamamladığı 4. okul binası olma özelliğine sahip oldu. Daha önce Simone Veil okulunu 40 gün gibi kısa sürede tamamlama başarısı göstermiştik.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz