Afrika'da Okul Projesi

  • Kullanım Amacı : Kamu İdarecileri Yüksek Okulu Ek Binası
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 2 Katlı 1 Blok
  • Toplam Metraj : 508 m²
  • Proje Yılı : 2020
  • Kullanılacak Bölge : Afrika, Kamerun
  • Tamamlanma Zamanı : 25 gün
Şu anda 20 misafir bu projeyi inceliyor

Afrika’da Bir Okul Projesi Daha: Kamu İdarecileri Yüksek Okulu

Avrupa’dan Afrika’ya okul bina projeleri gerçekleştiren Karmod, Orta Batı Afrika ülkesi Kamerun’da bir okul projesini daha tamamlayarak eğitimin hizmetine sundu. Karmod yeni nesil konteyner modeliyle Başkent Yaunde’de inşa edilen bina Ulusal İdare ve Hakimlik Okulu (ENAM)’nca kullanılacak. ENAM ülkede hakimler başta olmak üzere kamuda yer alacak üst düzey yönetici adaylarına eğitim veren önemli bir okul.

10 Derslikli Okul Binası 25 Günde Teslim Edildi

Ülkenin başkenti Yaunde’de inşa edilen ENAM Okulu için yeni nesil konteyner yapı modeliyle inşa edilen 10 derslikli bina 25 günde kurulum yapılarak Bakanlığa teslim edildi. 10 derslikli bağımsız bina Ulusal İdare ve Hakimlik Okulu’nda ek bina olarak işlev görecek. Okul binasının inşası için yeni nesil birleşimli konteyner modeli tercih edildi. Birleşimli sistemle iki katlı olarak projelendirilip kurulan binanın büyüklüğü 508 m2.

Kamerun Ulusal İdare ve Hakimlik Okul projesi kapsamında 230×600 planda flatpack konteyner modeli kullanılarak 34 ünitenin üretimi gerçekleştirildi. Türkiye’de ön üretimi gerçekleştirilen konteyner yapı grubu deniz yolu taşımacılığı ile Douala limanına buradan da kurulumun yapılacağı Yaunde’ye ulaştırıldı. Yeni okul binasının kurulumu Türkiye’den gönderilenlerin dışında hiçbir inşaat malzemesine ihtiyaç duyulmadan 25 günde kullanıma hazır teslimat gerçekleştirildi.

Karmod Yeni Nesil Güvenli Yapı Modeliyle Okul Binalarının Tercihi

Yeni nesil konteyner yapılarımız uzun ömürlü kullanım ve yapı güvenliği üstünlükleriyle okul binalarında özellikle tercih ediliyor. Hızlı üretim ve hızlı kurulumla beraber kolay lojistik imkanı konteyner yapılarımızın tercihinde diğer etken. Ayrıca duvardan çatıya sandviç panel sistemin sağladığı avantajla yeni nesil konteyner yapıları yalıtımıyla enerjiden tasarrufla kazandırarak okul bütçe giderlerini azaltıyor.

Avrupa ülkelerinden Fransa, Almanya ve Malta son dönemde acil ihtiyaç duyulan okul yapılarında Karmod yeni nesil konteyner okul sistemini tercih ediyor. Libya mobil okullar, Nijerya UNICEF okulları, Cibuti Karmod binalarının yoğun tercih edildiği ülkeler arasında yer alıyor.

ENAM Üst Düzey Kamu Yöneticilerinin Okulu

Orijinal adı Ecole Nationale D’Administration Et De Magistratur olan Ulusal İdare ve Hakimlik Okulu (ENAM) 1959 yılında Başkent Yaounde’de kuruldu. ENAM, Kamerun’un 1 Mayıs 1960 tarihinde bağımsızlığını elde etmesinden bugüne devlet hizmetlerini ve yargıyı geliştirmek için üst düzey devlet memurları yetiştirmek ve uygulamalı araştırmalar yapmak amacıyla hizmet veriyor. Ülkenin üst düzey kamu hizmeti yöneticileri ENAM’da eğitim alanlar arasından seçiliyor. Kamu Hizmetleri ve İdari Reform Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan ENAM’da 5 ana akademik bölüm yer alıyor. Bu bölümler Yönetim Bölümü, Ekonomi ve Finans Bölümü, Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bölümü ile Hukuk Yönetimi Bölümü.

ENAM, Kamerun’la birlikte Çad, Gabon, Kongo ve Orta Afrika Cumhuriyeti başta olmak üzere ülkeye komu ülke Bakanlık personeline yönelik eğitimler de düzenliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz