Firmamız konteyner yapı sektöründeki uzmanlığıyla askeri birliklerle birlikte savunma sanayi kullanımına özel askeri savunma sanayi için konteyner yapıları üretiyor. Marka 1986 yılından bugüne uzmanlığıyla Birleşmiş Milletler (BM) Barış Gücü ile birlikte çok sayıda ulusal birliğe askeri konteyner projesi gerçekleştirdi. Konteyner yapıları Türkiye başta olmak üzere, Azerbaycan, Macaristan, Nijerya, Kongo, Eritre, Somali, Sudan, Libya, Irak ve Katar’da askeri birliklerin kullanımına sunuldu.

Hızlı Üretimli Konteynerle Askeri Yapılara Hızlı Çözüm

Yeni nesil konteyner hızlı üretimli sistemiyle askeri savunma sanayi için yapı ihtiyaçlarına hızlı çözüm getiriyor. Özellikle ani gelişen acil yapı ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli avantaj sağlıyor. Tam demonte kaynaksız üretim vida ve cıvatalı sistem üstünlüğü ile askeri konteyner yapılar kolayca taşınıyor yerinde hızla kısa zamanda kuruluyor. Aynı zamanda demonte cıvatalı sistemin kazandırdığı avantajla defalarca sökülüp taşınarak farklı mekanlarda kurulum yapılabiliyor. Bu avantaj özellikle mekanize birliklerin yapı askeri yapı ihtiyaçlarına en iyi çözüm getiriyor. Bir kez askeri konteyner satın alma bütçesiyle defalarca kullanım avantajı yakalanıyor. Böylece ülkelerin savunma bakanlıklarının askeri yapılara ayıracakları bütçeden ciddi oranda tasarruf sağlanıyor.

Yeni nesil askeri subay ofisi ve karargah binalarının inşasını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda yapı güvenliği ve yüksek yalıtım performansıyla da öne çıkıyor. Sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle yaz veya kış kullanımlarında enerjiden önemli oranda tasarruf sağlatıyor. En soğuk günlerde en az enerji kullanımıyla askeri konteyner içi kolayca ısınıyor ve bu sıcaklık uzun süre kalıcı oluyor. Yazın sıcak günlerinde yine aynı şekilde en düşük klima ayarında cihaz çalışımıyla ortam kolayca serinletilebiliyor. Serin ortam uzun süre askeri konteyner içinde kalarak kullananları rahatlatıyor.

Kamuflaj Desen Askeri Savunma Sanayi Konteyner Yapılarda

Askeri yapılar için kamuflaj desenli yapı sistemi büyük bir avantaj.

Özellikle yapılar saldırı açısından tehdit oluşturan bölgelerde ise kamuflaj daha önemli ve zorunlu güvenlik önlemi haline dönüşüyor. Özellikle sahralarda kurulan askeri birlikler, sınır hatlarına yakın karakollar, terör riski barındıran bölgelerdeki birlikler kamuflaj desenli askeri konteyneri kullanıyor. Yeni nesil askeri konteyner yapılarının opsiyonel üretimleri arasında yer alan kamuflaj deseni ekstra kamuflaj uygulama sorununu ortadan kaldırıyor. Doğrudan sandviç panelleri üzerine baskılı olan kamuflaj desen uzun yıllar ilk günkü canlılığını muhafaza ediyor. Kamuflaj desen duvar panellerinden çatıya askeri konteyner yapının her alanını çevreliyor. Kamuflaj desenli askeri savunma sanayi konteyneri özellikle çoklu yapı ihtiyaçlarında ulusal orduların yapı ihtiyacına bütçe avantajı kazandırıyor. Mevcut sistemde satın alınan yapı üzerine ekstra boya ve işçilik maliyetlerini tamamen ortadan kaldırıyor.      

Askeri Savunma Sanayi için Konteyner Yatakhane Binaları

Askeri birliklerde görev alan general, albay, yarbay, binbaşı, yüzbaşı, teğmen, ast subay ve diğer sıralı erlerin konaklamasında yatakhane binaları oldukça önemli. Ülke güvenliği için zor şartlarda görev alan ve gerektiğinde canını ortaya koyan askeri personelin güvenle konaklamasına özel konteyner askeri yatakhane binaları üretiyoruz. Yapı kalitesi ve güvenliğiyle beraber askeri konteyner içi kullanım konforuyla öne çıkıyor. Yatakhane koğuşları uluslararası genel standartlarla beraber ulusal orduların özel uygulamalarına göre projelendirilerek dizayn edilmekte.

Standart olarak 3×7 veya 2,30×5,95 üniteler koğuş standartlarında konsept projelere dönüştürülmekte. Tek ünite koğuş olarak kullanıldığında iki veya dört asker bir ünitede konaklayabiliyor. Standart üniteler içerisine wc duş ünitesi de yerleştirilerek konteyner askeri subay koğuşu şeklinde de kullanılmakta. Her ünitede bir veya iki subay askeri birlik organizasyonuna göre konaklayabilmekte. Askeri WC  Duş konteynerleri de ayrı yapı içerisinde 7 üniteli olarak üretilmektedir. Ünitelerde istenilen sayıda wc veya duş opsiyonel olarak hazırlanabilmektedir. Konteyner tuvalet yapıları içerisinde ilk girişte üniteler hariç genişçe bir lavabo salonu yer almaktadır. Bu salonda oluşturulan özel mazgallarla su damlacıkları güvenli biçimde kanaldan uzaklaştırılmaktadır. Aynı zamanda bu mazgallar pratik temizlik kolaylığı sağlamaktadır.

Koğuş içi havalandırma sistemi açılır pencere ve özel menfezler yardımıyla gerçekleştiriliyor. Sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle en iyi yalıtım üstünlüğü askeri konteyner yatakhane binalarında. Yapıya özel projelendirilmiş elektrik tesisat sistemine sahip olup tam yangın güvenliği sağlanmıştır.

  • Zamanında Teslim 
  • Sürdürülebilirlik
  • Modern Teknoloji
  • Güncel Tasarımlar
     

Askeri Yemekhane  ve Karargah Binaları

Yeni nesil konteyner birleşimli sistemiyle yan yana veya katlı planda projelendirilerek çok amaçlı askeri konteyner yapıları hazırlanabilmektedir. Bu projeler askeri birliğin personel sayısı baz alınarak tasarlanmaktadır. Yemekhane binalarında kiler, depolama alanı, soğuk hava deposu, mutfak, dağıtım bankoları ve yemek salonu kullanım ergonomisine göre projelendirilmektedir. Firmamız askeri konteyner yapılarıyla ulusal ve uluslararası askeri birliklerin tüm ihtiyaçları hızlı projelendirme, hızlı üretim ve yerinde hızlı kurulum üstünlüğüyle üretilmektedir.