Avrupa’da Okul Projesi

  • Kullanım Amacı : Kimya Fakültesi Ek Hizmet Binası (École Normale Supérieure)
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 6 Adet (3x9 Konteyner)
  • Toplam Metraj : 162 m²
  • Proje Yılı : 2020
  • Kullanılacak Bölge : Paris, Fransa
  • Tamamlanma Zamanı : 15 Gün
Şu anda 76 misafir bu projeyi inceliyor

Avrupa’da Okul Projesi

Karmod yeni nesil konteyner okul Fransa’da eğitim binalarında tercih edilmeyi sürdürüyor. Ülkede gerçekleştirdiğimiz on okul projesi Başkent Paris’te tarihi kimliğiyle öne çıkan bir eğitim kurumunun hizmetine sunuldu. Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen okul 100 yıla uzanan tarihi geçmişiyle ENSCR Üniversitesi’nce kullanılacak. Birleşimli sistemle iki katlı 6 derslikli ek okul binası Kimya Mühendisliği Fakültesi tarafından derslik ihtiyacı için kullanılacak.

Ülkedeki 3. Konteyner okul oldu

ENSCR Üniversitesi için inşa ettiğimiz son okul projesiyle Fransa genelindeki konteyner okul sayımızı üçe çıkarmış olduk. Ülkedeki ilk okul projemiz Amilly şehrinde tamamladığımız EREA Simone Veil Okuluydu. 10 derslikle 6 özel proje dersliğinin yer aldığı toplam 16 sınıflık okul projesini 40 gün gibi kısa bir zamanda eğitimin hizmetine sunma başarısı göstermiştik. Bin 127 m2 kapalı alana sahip Simone Veil Okulu orta ve lise seviyesinde eğitim veriyor.

Hatırlanacağı ülkedeki ikinci okul projemizi yine yeni nesil konteyner okul modeliyle Amobise şehrinde gerçekleştirmiştik. Leonardo da Vinci Lisesi ihtiyacı için sadece 8 günde tamamlanan ek okul binası 100 öğrenciye hizmet veriyor.

Hızlı kurulum, yapı güvenliği Yeni Nesil Konteyner Okul Binalarında

Hazır yapılarda pratik projelendirme ile üretim ve kurulum hızıyla öne çıkan Karmod yeni nesil konteyner acil gereken okul ve derslik ihtiyaçlarına en hızlı çözüm getiriyor. Yapı güvenliği, uzun ömür ve enerji tasarrufu sağlayan yalıtım üstünlükleriyle yeni nesil konteyner okul projelerinin kısa sürede tamamlanmasını son derece kolaylaştırıyor. Tamamıyla sandviç panel duvar ve çatı sistemine sahip konteyner binalar yüksek yalıtımıyla okullarda iklimlendirme kolaylığı ile enerjiden tasarruf sağlıyor.

Ek okul binası 15 günde kuruldu

ENSCR Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nde ek derslik olarak kullanılacak 6 derslikli okul binası sadece 15 günde tamamlanarak teslim edildi. Acil derslik ihtiyaçlarında güvenli yapı modelinin yanı sıra hızlı üretim ve kullanıma hazır kurulum okul binalarının hazırlanmasına avantaj kazandırıyor. Bu nedenle acil bina ihtiyaçlarında riske girmeden ek kapasite imkanı sunmak isteyen okul yönetimleri özellikle Karmod yeni nesil konteyner okulları tercih ediyor. ENSCR Üniversitesi ek derslik binası da acil ihtiyaç üzerine inşasına karar verilen okul binalarından. Karmod Fransa ofisine gelen talebi iyi analiz edilerek okul yönetimine hızlı kuruluma sahip bir bina projesi hazırlandı. Projede Karmod yeni nesil konteyner modelinde 3×9 üniteler değerlendirildi. Full demonte üretim sistemine sahip yapılar Karmod modern tesislerinde kaynaksız yeni nesil teknoloji ile hazırlandı. Modüler parçalı özellikte üretilen okul binası tırlara yüklenerek Fransa’da kurulum yapılacak yere ulaştırıldı. Karmod süpervizör ekiplerimizce cıvata somunlu ve geçmeli sistemin verdiği avantajla kurulumu tamamlanan okul binası 15. Gün kullanıma açılmak üzere okul yönetimine sunuldu. Ek dersliklerin yer aldığı okul binası 162 m2 büyüklükte ve iki katlı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz