Maden Petrol İşleri

  • Kullanım Amacı : Altın Madeni Arama İşçi Kampı
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 5 Blok (3 Blok 3 Katlı, 2 Blok Tek Katlı)
  • Toplam Metraj : 4.056 m²
  • Proje Yılı : 2021
  • Kullanılacak Bölge : Kenieba, Mali
  • Tamamlanma Zamanı : 115 gün
Şu anda 40 misafir bu projeyi inceliyor

Mali Fekola Maden Sahasında B2Gold Firmasının Şantiye Yapı Tercihi Olduk

Dünya genelinde önde gelen altın ve diğer maden sahası şantiye yapı projeleri gerçekleştiren Karmod, Kanada merkezli B2Gold firmasını da hizmet verdiği markalar arasına kattı. Karmod şantiye yapılarının kurulumu Batı Afrika ülkesi Mali’nin Kenieba şehri sınırlarında yer alan Fekola maden sahası için gerçekleştirildi. Kenieba’ya 40 km mesafedeki Fekola altın madeni Senegal sınırına yakın bölgede yer alıyor. Altın maden sahasının bulunduğu alan Anaconda bölgesi olarak da isimlendiriliyor.

Karmod Yeni Nesil Konteynerle 864 Kişilik İşçi Şantiye Kampı

Fekola altın madeni işçi kampı projesinin inşası için Karmod yeni nesil konteyner şantiye binaları tercih edildi. 864 konaklama kapasitesine sahip konteyner işçi kamp yapılarının kurulumu yeni nesil konteyner modelinin kazandırdığı avantajla sadece 115 gün sürdü. Bu süre içerisinde 5 bloktan oluşan toplam 4 bin 56 m2 kapalı alana sahip şantiye yerleşkesi montajlanarak kullanıma hazır halde B2Gold firmasına teslim edildi. Proje kapsamında hazırlanan binalarda katlı birleşimli konteyner sistemi kullanıldı. 3 blokun kurulumu 3 katlı planda diğer iki blok ise tek katlı planda üretilerek kurulum yapıldı.

Yeni Nesil Konteyner Üstünlükleri Fekola Madeni Şantiye Yapı Grubunda

Zorlu şantiye kullanım sahalarına özel projelendirilip kaynaksız yeni nesil teknoloji ile üretilen Karmod Konteyner öne çıkan önemli üstünlüklere sahip. Tam yapı güvenliğinde hızlı üretim sistemi, nakliye kolaylığı ve yerinde kısa zamanda kullanıma hazır kurulumu ile öne çıkıyor. Proje kapsamında 5 bloktan oluşan 4 bin 56 m2 kapalı alana sahip şantiye yapılarının proje onayı sonrası üretim süresi sadece 14 gün sürdü. Üretim hızında Karmod’un yeni teknoloji makinelerle donatılı modern hatlarının önemi büyük kuşkusuz. Yeni nesil konteyner şantiye yapılarının nakliye avantajı tam demonte veya flatpack paket sistemle her türlü nakliye araçları ile kolayca nakledilebilir oluşuyla ortaya çıkıyor. Bu kolaylık deniz aşırı sevkiyatın nakliye navlununu oldukça cazip hale getiriyor. Flatpack ve full demonte sistemin her ikisinin de kullanılarak üretildiği projedeki yapı malzemeleri deniz konteyner taşımacılığı ile Senegal’e sevk edildi. Dakar limanından alınan konteynerler karayolu ile Fekola maden sahasına kurulum yapılmak üzere yola çıkarıldı.

Sevkiyatın tamamlandığı zaman diliminde kurulum yerinde hazır edilen Karmod süpervizör ekiplerinin öncülüğünde yapılar 115 günde montajlanarak oturulabilir vaziyette teslim edildi. Her biri üç katlı üç blok şantiye yatakhane binası olarak kuruldu. Bu bloklar bin 260 m2 kapalı mekan büyüklüğünde olup her bir blok 78 adet 230×6 konteyner ünitesinin bir araya getirilmesiyle birleşimli sistemle kuruldu. Her katta sağlı sollu hazırlan 24’er adet yatakhane koğuşu bulunuyor. Yine katlarda kulanım ergonomisine göre planlanarak hazırlanmış içerisinde 6’şar adet Duş ve tuvalet kabinlerinin yer aldığı WC konteynerleri yer alıyor. Şantiye projesindeki tek katlı her biri 138 m2 büyüklükte iki ayrı konteyner binası daha bulunuyor. Bu binalardan biri yemekhane binası diğeri ise spor salonu olarak kullanılıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz