Hazır projelendirme, hızlı üretim, pratik nakliye ve hızlı kurulum sistemiyle konteyner yapıları farklı alanlardaki inşaat projelerinin en çok tercih edilen bina modelidir. Konteyner yapı sistemi kullanılarak madencilikten enerjiye, toplu konuttan baraj inşaat projelerinin ihtiyaç duyduğu şantiye mobilizasyon yapıları kısa sürede tamamlanarak kullanıma sunuluyor. Konteyner yatakhane ve yemekhane binaları başta olmak üzere şantiye mobilizasyon ortamlarında gerekli olan ofis binaları, sağlık hizmet binası bu modelle kurulan yapılar arasında. Özel laboratuvar, çamaşırhane, wc ile banyo için kullanılan duş üniteleri de konteyner sistemiyle hazırlanan bina çözümlerinden.

İnşaat Projelerine Kazandıran Şantiye Mobilizasyon Sistemi

Hazır proje kolaylığı ile üretim ve kurulum hızı konteyner modelini şantiye mobilizasyon projelerinde avantajlarıyla tercih edilen yapı sistemi haline getirdi. Firmamız yeni nesil modeliyle mevcut konteyner üstünlüklerine yapı güvenliği, yüksek yalıtımla enerji tasarrufu avantajlarını ekledi. Aynı zamanda kaynak kullanımını sonlandırarak konteyner yapılara cıvata somunlu sistem avantajını kazandırdı. Bu cıvatalı geçmeli avantaj yapı kurulumunu inanılmaz derecede hızlandırdığı gibi aynı zamanda konteynerin hiç yıpranmadan projeden projeye taşınmasını sağladı. Proje sonlandığında ileriki zamanda oluşacak yeni projelerde kullanılmak üzere yapının çok az yer kaplayacak şekilde depolanmasını kolaylaştırdı. Cıvatalı paket sistemle 260 yükseklikteki konteyner söküm sonrası 40 cm’ye kadar küçülerek inanılmaz depolama avantajı sağladı.

Kişi Sayısını Söyleyin Yeter, Konteyner İşçi Şantiye Mobilizasyon Yapılarınız Hazır

İnşaat projeleri, enerji, madencilik, yol yapım veya başka bir alanda şantiyenizin kullanım amacını ve kapasitesini firmamızın uzmanlığıyla paylaşmanız yeterli. Daha verimli ve rantabl bir konteyner şantiye yerleşkesi için paylaşacağınız bilgiler daha fazla kazançlı çıkmanız için önemli. Örneğin inşaat projeleri ve havaalanı şantiyelerinde ilk başta az bir ekiple başlayan çalışmalar projenin ilerleyen yıllarında çok daha fazla ekiple yürütülmek durumunda. İlk zamanlar hafriyat alacak ekibin konaklamasına ihtiyaç duyulurken proje ilerledikçe yol yapımları, hizmet binalarının veya konutların kurulumları ile çalışan sayısı birden artmaktadır. Bu nedenle şantiye yapı planlamanızı uzman firma desteğiyle ürettirmeniz bütçe ve zaman kazancınız için önemli. Aynı şekilde maden ve enerji sahalarında da bu planlama gerekiyor. 

Petrol, doğalgazla birlikte diğer madenlerin ilk arama aşamasında gerekli olan şantiye yapıları daha az kişi kapasitelidir. Rezerv bulunması durumunda gerçekleşecek yoğun çıkarma çalışmaları nedeniyle ihtiyaç duyulan işçi şantiye kapasitesi doğal olarak artmaktadır. İlk planlamada dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta şantiye yapılarının kurulumunun yapılacağı alanın çalışmalara engel oluşturmaması. Bu durum planlanmadan yapılan şantiye yapılarının tekrar taşınmasına veya kullanımının tamamen işlevsiz hale gelmesine yol açmaktadır. Yanlış planlama ve yönlendirmeyle şantiye projeleri hem zamandan hem de bütçeden zarar edebilmektedir.

Konteynerle Şantiye Mobilizasyon Yapılarınızdan Kazançlı Çıkın

Yapı projeniz farklı alanlarda olsa da şantiye yapılarının kurulumu iyi bir planlamaya ihtiyaç duyar. Firmamızınşantiye yapılarındaki uzmanlığıyla konteyner işçi kampı yapı projeleriyle size en doğru tercihte bulunmanıza katkı sağlar. En doğru seçim için öneride bulunur, ileriki dönemdeki ihtiyaçlarınız için destek olur. Proje sonrası yeni nesil konteyner modeliyle ofislerle beraber işçi şantiye yatakhane ve yemekhanelerini en kısa sürede üretir. Şantiyeniz nerde olursa olsun yapıları oraya sevk ederek konteyner şantiye binalarınızı kullanıma hazır kurulumla teslim eder. İnşaat projeniz içerisinde şantiyenizin tıkır tıkır işlemesi için gerekli çalışma ofisleri ve işçi konaklama binaları kısa zamanda kullanımınıza sunar.

Konteyner Yatakhane ve Yemekhane Yapıları

İşçi şantiye mobilizasyon yapı grubunun öne çıkan binalarından olan yatakhane ve yemekhanelerin seçimi sahada çalışan işçi memnuniyeti ve verimlilik performansı için son derece önemlidir. Madencilik, enerji, yol yapım, toplu konut gibi önemli yapı projelerinde çalışan personel ailelerinden uzakta zorlu şartlarda emeğini ortaya koyarak özveriyle çalışır. Yağmur, kar, toz, çamur demeden zorlu şartlarda görev alan bu personelin memnuniyeti verimlilik performansı açısından değerlendirilmesi gereken önemli bir konudur. İşçi şantiye yapılarındaki barınma imkanlarındaki insani olmayan koğuş sorunları, sağlıksız yemekhane gibi problemler verimliliğin ortadan kalkmasındaki temel etkenlerden.

Firmamız yeni nesil konteyner işçi şantiye yapı grubundaki niteliksiz barınma şartlarını tamamen ortadan kaldırıyor şantiyeleri konforla buluşturuyor. Konteyner yatakhane binaları yapı güvenliğinden havalandırma sistemine, yüksek yalıtımdan hijyenik tuvalet ve duş alanlarına kadar işçilere konforlu mekanlar hazırlıyor. Aynı konfor ergonomik salonları, hijyen kolaylığındaki yemek pişirme ve dağıtım alanlarıyla yemekhane yapılarına da yansıyor. Konteyner şantiye yapılarıyla işçiler ev konforuyla buluşuyor şantiyelerde çalışma keyfi ve verimlilik artıyor.