Fransa’da 16 Derslikli Okul 40 Günde Tamamlandı

  • Kullanım Amacı : Orta ve Lise Okulu
  • Yapı Modeli : Prefabrik Panel Sistem
  • Yapı Adedi : 16 Derslik
  • Toplam Metraj : 1.127 m²
  • Proje Yılı : 2018
  • Kullanılacak Bölge : Amilly, Fransa
  • Tamamlanma Zamanı : 40 gün
Şu anda 64 misafir bu projeyi inceliyor

Okul projelerinin kısa zamanda kullanıma hazır inşasına büyük kolaylık sağlayan Karmod yeni nesil konteyner modelimizle Fransa’da bir okulun daha teslimatını gerçekleştirdik. Amilly şehrinde inşa edilen EREA Simone Veil Okul Projesini 40 gün gibi çok kısa bir sürede tamamlayarak teslim etme başarısı gösterdik. Orta ve lise okul binası olarak hizmet verecek eğitim binasında 6’sı özel etkinlik sınıfı olmak üzere toplam 16 dersliğe sahip.

1127m2 Binada 82 Adet Yeni Nesil Konteyner Kullanılarak İnşa Edildi

Okul bina talebi Karmod Fransa Ofisine ulaştığında üretim ve kurulum için çok fazla zaman yoktu. Anlaşma ile birlikte adeta zamanla yarışıldı. EREA Simone Veil Okul Projesi Fransa Eğitim Bakanlığı standartları dikkate alınarak hazırlandı. Proje onayı sonrası eğitim binasında kullanılacak konteyner ünitelerinin üretimi planlanarak imalat aşamasına geçildi. Karmod’un Tuzla Orhanlı’da bulunan yeni teknolojilerle donatılı modern tesislerde okulun üretimine başlandı. Projede tercih edilen 230×595 flatpack konteyner üniteleri modern hatlarda kısa zamanda üretildi. Toplam 82 konteyner ünitesinin imal edildiği ön üretim 4 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Üretilen flatpack konteynerler okulu oluşturan tüm yapı malzemeleriyle birlikte 12 tıra yüklenerek okulun kurulumunun yapılacağı Amilly kentine doğru yola çıkarıldı. Araçların bina kurulum sahasına ulaştığı gün 3 kişilik süpervizör ekibi de okul alanında hazır bulundu. Vinç yardımıyla birlikte uzman ekibimiz aynı gün binanın montajına başladı. 40 günün bitiminde 200 öğrencinin aynı eğitim döneminde hizmet görebileceği 16 derslikli EREA Simone Veil Okul Projesi tamamlanarak Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi.

Özel Atölyelerle Donatılı Okul

Orta ve lise eğitiminin verileceği EREA Simone Veil Okul binasında 6’sı özel etkinlik alanı olmak üzere 16 derslik bulunuyor. Sınıflar 55 m2 kullanım alanına göre özel projelendirildi. Okul binasının inşasında kullanılan yeni nesil konteyner modelinin standart yüksekliğinin üzerine çıkılarak projeye özel 3 metre kot yüksekliği sağlandı. Atölye tarzında tasarlanan 6 adet etkinlik sınıfları tüm donatılarıyla hazırlandı. Bu özel atölye sınıflarında müzik etkinlik sınıfı, görsel sanatlar sınıfı, teknoloji sınıfı, bilgisayar sınıfı ve kütüphanenin yanı sıra laboratuvar yer aldı. Simone Veil Okulunda öğretmenlere özel hazırlanarak dekore edilen oda 83 m2 alana sahip. Aynı şekilde okulda yönetici odası da bulunuyor. Okul tuvaletleri erkek ve kızlarla birlikte engelli kullanımına özel WC olarak ayrı ayrı yerleşimle binada yer aldı. Depo alanı ve okul kantini binada yer verilen diğer alanlar arasında.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz