Tanap Şahdeniz Projesi

  • Kullanım Amacı : İşçi Yerleşkesi Şantiye Yapıları
  • Yapı Modeli : Konteyner
  • Yapı Adedi : 126
  • Toplam Metraj : 3.870 m²
  • Proje Yılı : 2012
Şu anda 38 misafir bu projeyi inceliyor

Azerbaycan’ın Dev Projeleri Prefabrik Konteyner Şantiye yapılarımızla yükseliyor

Kardeş ülke Azerbaycan genelinde gerçekleştirilen önemli projeleri Karmod prefabrik ve konteyner şantiye yapılarıyla yükseliyor. Karmod ülke genelinde enerjiden toplu konuta, alt yapıdan üniversite inşaatlarına birçok alanda gerçekleşen projelerde prefabrik yapılarıyla yer alıyor.

Doğalgazda Dünyanın En Büyük Projesinde Karmod Şantiye Yapıları Tercih Edildi

Enerji sektörünü ve yatırımları takip edenler Şahdeniz 2 projesini yakından bilir. Şahdeniz 2 gaz rezerv bölgesi tüm Avrupa ülkelerini enerjide rahatlatan büyük bir keşif. Başkent Bakü’ye yakın bir bölgede Hazar denizi kıyısında gerçekleştirilen aramalarda keşfedilen Şahdeniz 2 projesi dünyanın bugüne kadar tespit edilebilmiş en yüksek doğalgaz rezervi ile öne çıkıyor. Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı kısaca TANAP hatlarıyla bu projeden çıkartılan doğalgaz Türkiye üzerinden geçirilerek Avrupa ülkelerine ulaşıyor.

Karmod’dan Şahdeniz 2 Projesine Özel 126 Ayrı Şantiye Yapısı

Karmod prefabrik yapı sektöründeki uzmanlığıyla Şahdeniz 2 doğalgaz projesinin işletici aktörleri AZFEN ve BP’nin de dikkatini çekti. Dünyanın enerjideki önemli grubu Şahdeniz 2 proje sahasında kullanacağı işçi yerleşkesi ve şantiye ofislerinde Karmod şantiye yapılarını tercih etti. 2012 yılında start verilen projenin şantiye binaları için Karmod sözleşme sonrası hemen harekete geçti. Projenin şantiye bina grubu için sandviç panel sistem üretimli konteyner yapılarla prefabrik panel sistem yapılar kullanıldı. Karmod uzmanlığı ile kısa sürede üretim öncesi teknik süreç tamamlanarak yapıların üretimine geçildi. Tamamıyla demonte sistem kullanılarak kısa zamanda ön üretimi tamamlanan yapılar karayolu konteyner taşımacılığı ile Şahdeniz 2 şantiye sahasına sevk edildi. Kısa sürede montajlanarak kurulum yapılan şantiye binaları kullanıma hazır teslim edildi.

Toplam 3 bin 870 m2 kapalı alana sahip prefabrik ve konteyner yapı grubunda yönetim ve teknik çalışma ofisleriyle beraber diğer şantiye binalarının üretim ve kurulumu yapıldı. Projede görev alan personeller için konteyner yatakhane ve prefabrik yemekhane binaları, eğitim binaları, dinlenme alanları gibi yapılar yer aldı.

Karmod prefabrik yapılarıyla Azerbaycan’da önemli iş merkezlerinin şantiye bina gruplarında da yer aldı. Başkent Bakü’de SOFAZ Tower iş merkezinin şantiye yapıları Karmod sandviç panel konteyner yapılarla inşa edildi. Bu önemli proje için ürettiğimiz şantiye yapıları kısa adı SOFA olan Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Fonu’na ait Yönetim ve Hizmet Binasının inşaat aşamasında kullanıldı. Birleşimli konteyner modeliyle iki katlı üç blokun üretim ve kurulumunu yaptığımız konteyner şantiye yapılarımızla projenin gerçekleştiricisi AZ BESİX konsorsiyumuna çözüm ortağı olduk.

Karmod, Bakü’de inşa edilen yeni üniversite binası projesine sac panel sistem prefabrik ofis ve yemekhane binalarının da üretimini gerçekleştirdi. Proje için hazırlanan prefabrik binalar yerinde montajlanarak kullanıma sunuldu.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz