Akkuyu Nükleer Santrali

  • Kullanım Amacı : Türkiye’nin ilk Nükleer Santrali İşçi Kampı
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 4 Blok (Herbiri 3’er Katlı)
  • Toplam Metraj : 4 Blok 12.072 m2 (2.016 + 3.26)
  • Proje Yılı : 2019 ve 2020
  • Kullanılacak Bölge : Mersin/Türkiye
  • Tamamlanma Zamanı : 105 gün
Şu anda 46 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Yeni Nesil Konteyner Türkiye’nin Enerjide Prestij Projesi Akkuyu Santralinde

Nükleer enerjide Türkiye’nin ilk dünyanın prestij projelerinden Akkuyu Nükleer Santrali’nin şantiye yapılarını kurduk. Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen şantiye yapılarının kullanıma hazır kurulumu sadece 105 günde tamamlandı. Türkiye’nin elektrik enerjisini karşılamada önemli bir konuma sahip projenin konteyner şantiye yapılarında çözüm ortağı olmaktan büyük keyif aldık, gurur duyduk.

Akkuyu Şantiye Alanına Konteyner Yapılarla 4 Ayrı Blok Kurduk

Hızlı üretim ve kullanıma hazır hızlı kurulum avantajıyla öne çıkan Karmod yeni nesil konteyner yapılarımızla Akkuyu şantiye alanına dört blok kurduk. Her biri üçer katlı konteyner blokları konumlandırdığı alanda estetik görünümüyle adeta modern bir siteyi andırıyor. Ağırlıklı olarak konteyner yemekhane ve yatakhane grubundan oluşan projede kurulum yapılan binalar toplam 12 bin 72 m2 büyüklüğe sahip. Aynı sahada kurulan bloklardan ikisi 3 bin 396 m2, biri 3 bin 264 m2 ve son konteyner yapı ise 2 bin 16 m2 büyüklükte. 2019 yılının sonunda kurulumu başlayan işçi şantiye kampının kurulumu 3,5 ay gibi kısa bir zamanda gerçekleştirildi. 2020’nin ilk aylarında Akkuyu Nükleer projesinin kullanımına sunuldu.

Hızlı Üretim, Kolay Nakliye, Hızı Kurulum

Karmod yeni nesil konteyner son teknoloji üretim üstünlüğüyle hızlı üretim, kolay nakliye ve yerinde hızlı kurulum avantajlarına sahip. Karmod Ar-Ge’sinde geliştirilen yeni nesil konteyner markaya özgü üretim üstünlükleriyle benzerlerinden çok farklı. Üretiminin hiç bir aşamasında kaynak benzeri uygulamalar kullanılmıyor. Geride bırakılan kaynak uygulamasıyla hem yapı ömrü uzatılıyor hem de konteyner yapıların şantiye sahasında hızlı kurulumu gerçekleştirilebiliyor. Cıvatalı sistemle tam demonte üretilen Karmod yeni nesil konteyner tüm ölçülerde her türlü nakliye imkanları kullanılarak kolayca sevk edilebiliyor. Tam parçalı modüler konteyner özelliği tek araçla daha fazla yapının taşınabilmesini kolaylaştırıyor. Bu yönüyle yeni nesil konteyner nakliye navlun giderlerini azaltarak şantiye yatırımlarında bütçeden ve zamandan kazandırıyor.

Hızlı üretimin temelinde yeni teknolojilerle makine sistemleriyle donatılı modern tesislerde otomasyonlu üretimin etkisi var. Özel yazılım programında bilgisayarda projelendirilen şantiye yapıları bu modern hatlarda işlenerek kısa sürede hazırlanıyor. Özel çelik metallerin tamamı bu hatlarda kaynak kullanılmadan bükülerek şekillendiriliyor, cıvata delikleri açılıyor ve ebatlarına göre kesiliyor. Tam demonte cıvatalı sistemle paketlenen yapı üst üste konularak sevk edilebiliyor. Bu yöntemle 1 tırla 10 adet 21 m2’lik yani 210 m2 konteyner bina sevk edilebiliyor. Sevk edildiği şantiye sahasında vinç yardımıyla araçtan indirilen konteyner şantiye yapılarının hemen kurulumu başlıyor. Karmod’un uzman ekibiyle başlayan kurulum cıvatalı ve geçmeli sisteminde verdiği avantajla benzersiz zamanda tamamlanıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz